Borac m:tel opet nije uspio da pokori Živinice: Konjuh servirao jesenju titulu Slogi iz Doboja!

Rukometaši Borca m:tel nisu uspjeli da osvoje jesenju titulu u Živinicama, gdje je domaći Konjuh stigao do pobjede nad Banjalučanima rezultatom 24:22 (10:11) čime je osigurao jesenji lovor dobojskoj Slogi.

Konjuh - Borac, Premijer liga BiH, zaostali meč 14. kolo Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Borac m:tel nije pobijedio u Živinicama od 2013. godine u zajedničkoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U nedjelju predveče u zaostaloj utakmici 14. kola, Banjalučanima je bio dovoljan i bod da se okite jesenjom titulom, ali je domaći Konjuh zabilježio pobjedu i osigurao jesenji lovor za dobojsku Slogu.

KONJUH - BORAC 24:22 (10:11)

Do vrijednih bodova, kojim su polusezonu okončali na sedmoj poziciji, izabranici Jasenka Omerefendića stigli su odličnom igrom u odbrani, koja je neutralisala napad Banjalučana iako se mora priznati da su i pojedine sudijske odluke pomalo uticale na ishod, kad se lomio rezultat.

Uglavom se igralo "gol za gol" u prvom dijelu i nijedan tim nije uspio da stekne neku osjetniju prednost, a najviše dva razlike imali su Banjalučani u 23. minutu, kada je na semaforu u Živinicama stajalo 5:7.

Mogli su i domaći šest minuta ranije da povedu sa "plus dva" međutim, golman Slađan Subotić je "skinuo" sedmerac pri rezultatu 4:3 za Konjuh.

Ipak ekipa Mirka Mikića je na odmor u poluvremenu otišla sa golom prednosti - 11:10.

Međutim, početkom nastavka domaćin je serijom od 3:0 stigao do prednosti od dva razlike, koju je manje-više čuvao sve do samog kraja.

Poslije mini-serije Konjuha ponovo se igralo vrlo tvrdo i snažno u odbranama, ali je domaćin uspijevao da održava dva razlike (16:14, 17:15, 18:16, 19:17), da bi se Borac ponovo vratio i izjednačio rezultat na 19:19.

Tada su sudije Dženan Grbić i Mirza Taletović svirale sedmerac za domaćina, iako je bilo evidentno probijanje, što je izazvalo revolt gostiju, a epilog cijele priče bila su dva isključenja za Banjalučane, uključujući i trenera Mikića.

Sa igračem više Konjuh je ponovo napravio dva razlike (21:19), što je održao do isteka 60. minuta.

Porazu crveno-plavih osim spornih sudijskih odluka, "kumovali" su i promašeni sedmerci Aleksandra Miličevića i Nemanje Vučićevića u samom finišu, kao i nedostatak sreće odnosno pogođene prečke, ali i bespotrebne greške vjerovatno izazvane umorom zbog velikog broja odigranih mečeva ove jeseni.

A kad je Konjuh stigao na "plus tri "(24:21), bilo je jasno da od preokreta neće biti ništa.

U banjalučkom timu najefikasniji su bili Marko Lukić sa šest golova i Milan Dakić sa pogotkom manje, dok se Aleksandar Miličević tri puta upisao u strijelce.

Konjuh je večeras sa sedam postignutih golova predvodio Nikola Grujić, Eldin Hajdarević i Nermin Smajić upisali po četiri pogotka, a po jedan manje zabilježili su Sulejman Pejkušić, Nikola Bečejac i Goran Ristović.