Umalo preokret Slobode u Boriku: Borac slavio golom Slavuljice u posljednjem napadu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Rukometaši Borca imali "plus četiri", a onda dozvolili Slobodi da izjednači u posljednjem minutu.

Rukomet Premijer liga BIH - Borac - Sloboda 20:19 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Gorenje iz Velenja proteklog vikenda šokiralo je Borac u banjalučkom Boriku deklasiravši ga sa 32:16 u okviru EHF Evropskog kupa, a malo je nedostajalo da Banjalučani u srijedu upišu još jedan iznenađujući poraz kod kuće.

Rukometaši Slobode u posljednjem minutu odgođenog duela prvog proljećnog kola Premijer lige BIH uspjeli su da izjednače, ali je Borac u posljednjem napadu stigao do pobjede 20:19!

Gol za pobjedu postigao je Savo Slavuljica i tako spriječio novo iznenađenje u Boriku koje bi vjerovatno dodatno uzdrmalo ekipu Veselina Vujovića.

Trener Borca pred ovaj duel poručio je da svi mogu da padnu, ali da su jaki samo oni koji mogu da ustanu i početak meča nagovještavao je da su crveno-plavi ostavili evropski debakl iza sebe.

Borac je kontrolisao igru u prvom poluvremenu i napravio prednost 10:6 kojom se otišlo na odmor.
Međutim, ni Sloboda se nije predavala.

Tuzlaci sun a polovini drugog poluvremena prišli na 15:13, uzvratio je Borac povećanjem vođstva 17:13, ali onda dozvolio gostima da se potpuno vrate u igru.

Vujović je i na ovom meču koristio igru “7 na 6”, a nakon jednog takvog napada i greške tri minute prije krajameča, rukometaši Slobode smanjili su na samo gol zaostatk, da bi u posljednjem minutu stigli do izjednačenja 19:19!

Ipak, Borac je imao posljednji napad, a Savo Slavuljica pogodio je za važnu pobjedu 20:19.

Ovim trijumfom banjalučki Borac vratio se na prvo mjesto na tabeli sa 26 bodova, odnosno bodom više od Izviđača i dva više od dobojske Sloge.

Najzaslužniji za pobjedu crveno-plavih bio je Nježić sa šest golova, Milićević je dao pet, a Slavuljica četiri.

Kod Slobode Bečić je postigao osam, a Klis i Suhonjić po četiri gola.