RUKOMET: Siudad Real vratio titulu, sjajni Šterbik

Španski Siudad Real postao je novi prvak Evrope, iako je na revanš nemačkom Kilu otputovao sa dva gola manjka.

RUKOMET: Siudad Real vratio titulu, sjajni Šterbik Izvor: MONDO

Rukometaši španskog Siudad Reala vratili su u svoje vitrine titulu klupskog prvaka Evrope, osvojenu 2006, a izgubljenu prošle godine.

Oni su u revanš utakmici finala Lige šampiona kao gosti pobedili Kil rezultatom 31:25 (15:13).

Siudad Real trenutno je vlasnik svih pet najvažnijih trofeja. Učenici trenera Talanta Dušebajeva prethodno su postali prvaci Španije, a osvojili su i Kup kralja, Kup ASOBAL i španski Superkup.

Kil je dobio prvi meč rezultatom 29:27, ali mu ni tako povoljan ishod nije bio dovoljan da pred 11.000 svojih navijača odbrani tron.

Islanđanin Olafur Stefanson predvodio je nove šampione Evrope sa 13 golova. Šveđanin Jonas Kalman bio je drugi strelac tima sa deset pogodaka, a nekadašnji reprezentativac Srbije i Crne Gore Arpad Šterbik nanizao je čak 22 odbrane!

U sastavu Kila izdvojili su se Slovenac Vid Kavtičnik sa osam i Šveđanin Markus Alm sa sedam golova.

Gosti su u Šparkasen areni kontrolisali rezultat tokom čitave utakmice, osim pred kraj prvog poluvremena, kada je Kil izjednačio i prvi put poveo - 12:10. Ipak, Siudad Real je golovima Kalmana do odlaska na odmor preokrenuo na 15:13.

U nastavku je Kil imao priključak za titulu do 43. minuta, a onda su gosti poveli sa 20:17 i do kraja samo uvećavali razliku.

Posebno je interesantno da za Siudad Real u revanšu nisu igrali povređeni Dejvis, Rutenka i Metličić, dok je pivotmen Urios veći deo utakmice proveo na klupi. Na drugoj strani, Kil je nastupio u kompletnom sastavu!