Srpski plivač podijelio prvo mjesto sa najboljim na svijetu: Felpsov nasljednik se izvukao (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Odlična trka Andreja Barne u San Antoniju.

Andrej Barna ostvario odličan rezultat u Teksasu Izvor: Profimedia/YouTube/USA Swimming/Printscreen

Sjajan rezultat srpskog plivača na mitingu u San Antoniju!

Reprezentativac Srbije Andrej Barna (24) podijelio je prvo mjesto na takmičenju u Teksasu sa najboljim plivačem današnjice, Kejlebom Dreselom!

Prava drama viđena je u trci na 100 metara slobodnim stilom, pošto su i Barna i olimpijski šampion Dresel završili nadmetanje identičnim rezultatom - 49,13 sekundi!

Barna je vodio poslije prvih 50 metara, ali je Amerikanac uspio da nadoknadi 19 stotinki zaostatka i potpuno se izjednači sa Srbinom.

Barna je srpski rekorder u ovoj disciplini i na Olimpijskim igrama u Tokiju je zauzeo devetu poziciju. Koliko je bio blizu finala govori i da mu je ono bilo izmaklo za samo 12 stotinki. No, sada je protiv Dresela pokazao koliko kvaliteta i potencijala ima, pošto je bio izjednačen sa najboljim plivačem današnjice i nasljednikom Majkla Felpsa.

Dresel je u Tokiju osvojio pet zlatnih medalja, uključujući i onu na 100 metara slobodnim stilom. Evo kako je izgledala trka u San Antoniju: