Miomir Kecmanović je izgubio od Dijega Švarcmana na Mastersu u Rimu.

Kecmanović izgubio dobijeno - propustio dvije meč lopte! Srbin pao u Rimu poslije drame, Argentinac preokrenuo! Izvor: Profimedia

Popustio je Miomir Kecmanović veliku šansu. Mogao je da nastavi sa serijom dobrih rezultata, ali je umjesto toga doživio poraz. Izgubio je dobijen meč na turniru u Rimu i tako ostao bez plasmana u drugo kolo Mastersa.

Imao je srpski igrač sve u svojim rukama, ali je na kraju morao da pruži ruku Dijegu Švarcmanu (Argentina) - 2:6, 6:3, 6:7 (3:7). Imaće više razloga za razočarenje, kako zbog samog meča, tako i zbog dobrog žrijeba koji je imao u prestonici Italije, za razliku od prethodnog turnira u Madridu.

Miomir je poslije dobijenog drugog seta imao meč u svojim rukama. Napravio je brejk, poveo sa 3:0. Švarcman je odbio naredni gem, a onda vratio brejk. Srbin je uspio da se konsoliduje i da u 10. gemu na servis rivala dođe do dvije uzastopne meč lopte (15:40). Nije ih realizovao. Potom je izgubio svoj servis, Argentinac je servirao za meč. Kecmanović se nije predao, vratio je brejk i odveo meč u odlučujući tem.

U taj-brejku je Švarcman bio bolji, napravio je tri mini-brejka i prvu set meč loptu realizovao i pobijedio.

Naredni rival biće mu Markos Điron (SAD), trenutno 60. igrač svijeta. To je samo pokazatelj da je Kecmanović imao priliku da napravi iskorak i da skupi još bodova. Početkom nedjelje je srpski igrač došao na 31. mjesto na ATP listi i ako se vrati na pobjednički kolosijek može uskoro da napadne i mjesto među 20 najboljih.