O njoj priča cijeli svijet: Ima 94 godine i osvojila je zlato na Svjetskom prvenstvu u atletici! (VIDEO)

Bhagvani Devi Dagar (94) je žena o bruji planeta!

indijka od 94 godine prvak svijeta u atletici  Izvor: YouTube/Screenshot/3AM Sports

U životu i u sportu nikada ne treba odustajati, primjer za to je baka koja je sa 94 godine osvojila zlato u atletici! Žena po imenu Bhagvani Devi Dagar je slavila na Svjetskom prvenstvu za starije od 35 godina.

Ona je osvojila najsjajnije odličje u trci na 100 metara na takmičenju pod nazivom Svjetsko masters atletsko prvenstvo (World Masters Athletic championship) koje je održano u Tampereu (Finska).

Dagare je trku završila u vremenu od 24,74 sekunde, a pored toga osvojila je i dvije bronzane medalje u bacanju kugle i postala je inspiracija za mnoge širom planete.

"Srećna sam što sam učinila svoju zemlju ponosnom osvajanjem medalja", rekla je Bahgvani po povratku u rodnu Indiju.

Bhagvani Devi Dagar, baka atletika
Izvor: YouTube/3AM Sports

Svjetsko masters prvenstvo trajalo je od 29. juna do 10. jula u Finskoj, a glavna tema postala je ova baka.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!