Prvo preokret, pa ubjedljiv trijumf: Dvije pobjede Borca protiv srpskog prvoligaša!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Crveno-plavi dobili oba meča protiv Topličanina odigrana u petak i subotu u banjalučkom Boriku.

Rk Borac u dva meča savladao Topličanin Izvor: Facebook/RK Borac

Poslije poraza od PPD Zagreba ekipa banjalučkog Borca m:tel odigrala je dva meča protiv srpskog prvoligaša, ekipe Topličanina iz Prokuplja i upisala dvije pobjede.

U prvom meču ekipa Mirka Mikića morala je preokretom do trijumfa 29:27, a u subotu je bila mnogo ubbjedljivija i na kraju slavila 29:21.

Trener Borca nije mogao da računa na nekolicinu povrijeđenih igrača koji su mečeve posmatrali sa tribina, a izostanak se vidio prije sveg u prvom meču u petak u kojem su gosti iz Srbije na poluvremenu imali prednost 17:13.

Ipak crveno-plavi su u drugih 30 minuta stigli do preokreta, uz dobru partiju mladog Nikše Petrovića i Ognjena Kalamande, koji su postigli po šest pogodaka, dok je dva manje upisao Luka Perić.

U drugom meču odigranom u subotu prijepodne Borac je slavio sa ubjedljivih 29:21, a ovog puta najraspoloženiji u napadu bio je Luka Perić koji je postigao deset golova.

Nikša Petrović dao je pet golova, a početiri puta su se upisali Ognjen Kalamanda i Božo Tepić.