Drama u Istočnom Sarajevu: Sloga predala pehar, Borac je osvajač kupa RS!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Banjalučani stigli do trofeja kupa RS, pobjedom protiv Dobojlija nakon produžetka!

Rukomet Borac osvojio Kup RS Izvor: PROMO/Rukometni savez RS

Rukometaši banjalučkog Borca novi su osvajači trofeja Kupa Republike Srpske.

Ekipa Mirka Mikića u finalu je poslije velike drame i proužetka savladala branioca trofeja, ekipu dobojske Sloge rezultatom 32:29.

Dobojlije su u prvih 30 minuta kontrolisali igru i u više navrata imale dva ili dri gola prednosti, ali je Borac u samom finišu stigao do preokreta.

Crveno-plavi su u posljednje tri minute stigli do egala 14:14, a onda brzom kontrom samo četiri sekunde prije kraja prvog poluvremena stigli sdo vođstva 15:14.

Vodila je Sloga u 45. minutu 19:18, ali su Banjalučani serijom 5:0 preokrenuli na 24:20 i činilo se da će brzo i prelomiti ovaj meč, međutim, još nije bilo sve gotovo.

U posljednjim minutama drugog poluvremenu Borac je ispustio dva poena prednosti, Sloga je stigla do izjednačenja 26:26 i izborila dodatnih deset minuta.

Međutim, Borac je bio odlučniji da stigne do trofeja i odlijepio se na tri razlike, bilo je 30:27, da bi tu prednost zadržao do kraja i slavio sa konačnih 32:29.