Zikiju i Nestoru igra živaca i titula u Hamburgu

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor osvojili su titulu u dublu na turniru Masters serije u Hamburgu.

Zikiju i Nestoru igra živaca i titula u Hamburgu Izvor: MONDO

Oni su u finalu nadigrali braću Majka i Boba Brajana rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 5:7, 10:8.

Srpsko-kanadski duet do vođstva je stigao zahvaljujući dobrom servisu i očigledno boljoj koncentraciji u prvom setu. Oni su u sedmom gemu uspeli da naprave brejk, a zatim i zadržali prednost za slavlje od 6:4 posle pola sata igre.

Amerikanci su u nastavku zaigrali mnogo bolje i praktično kidisali na svaku loptu. Oni su u drugom i četvrtom gemu bili na korak od brejka, ali su Zimonjić, odlični serviser i Nestor sa svojim nezgodnim udarcima levom rukom, uspeli da odbiju žestoke napade protivnika.

Egal duel prekinut je u 12 gemu, kada su Amerikanci iskoristili prvu od 10 brejk lopti u drugom setu i izjednačili rezultat na 1:1.

Dvojica Beograđana su zatim u super taj-brejku zadržali smirenost, a Zimonjić je sa dva odlična udarca doneo ključnu prednost - 9:7.

Prvu šansu srspko-kanadski duel nije iksoristio, ali su se na vreme ispravili nakon dobrog servisa Nestora i dobili igru živaca, ali i meč posle 80 minuta igre.

Nestoru i Zimonjiću to je ukupno treća zajednička titula u dublu, a prva ove sezone.

Oni su prvi trofej podigli još davne 2001. u Lionu, a prošle godine su na početku obnovljene saradnje trijumfovali u Sankt Peterburgu.

Najboljem srpskom igraču Nenadu Zimonjiću ovo je 19. trofej u igri parova u karijeri.