HAMBURG: Nadal i dalje kralj šljake

Španac opet savladao Federera, u tri seta, i prvi put u karijeri osvojio Masters u Hamburgu.

HAMBURG: Nadal i dalje kralj šljake Izvor: MONDO

Rafael Nadal je ostao "kralj šljake" obzirom da je u finalu Mastersa u Hamburgu, za dva sata i 52 minuta, savladao večitog rivala, Rožea Federera - 7:5, 6:7 (3), 6:4.

Prva dva seta duela najboljih svetskih tenisera imala su sličan scenario, ali različite epiloge. Oba puta je Švajcarac bio bliži uspehu. U prvom setu je poveo čak sa 5:1, ali je onda Španac zaigrao kako zna i osvojio šest uzastopnih gemova!

Federer je bio i nadomak osvajanja drugog seta, stekao je veliku prednost - 5:2, ali se Nadal opet "vratio" sjajnom igrom. Ušlo se u taj-brek u kome je ipak prvi reket sveta bio koncentrisaniji i izborio se za nastavak meča.

U trećem setu je Španac dominirao, u četvrtom gemu napravio brejk, pa iako je Federer imao prilike da uzvrati, levoruki bombarder sa Majorke je izdržao nalete, iskoristio prvu set loptu i trijumfalno podigao ruke u vis na kraju meča.

Ukupna statistika kaže da je Federer igrao ofanzivnije i ostvario šest direktnih poena više, ali je tome platio ceh, jer je imao čak 13 neiznuđenih grešaka više (41:28).

Nadal je tako povećao vođstvo u međusobnim okršajima sa Federerom, sada vodi 10:6, odnosno ima fantastičan skor 8:1 protiv najboljeg tenisera današnjice ukoliko se računaju samo dueli na šljaci.

Pehar iz Hamburga je Nadalu 21. osvojen na šljaci. Ostvario je čak 108 pobeda na 110 mečeva na toj podlozi.