RUKOMET: Partizan odbranio Kup!

Rukometaši Partizana odbranili su Kup Srbije, pošto su u finalu u Pančevu pobedili Kolubaru iz Lazarevca 28:23 (13:11).

RUKOMET: Partizan odbranio Kup!  Izvor: MONDO

Iako je Kolubara možda imala i ulogu blagog favorita u ovom meču, jer je ligaški deo igrala odlično i dva puta dobila Partizan u prvenstvu, crno-beli su predvođeni kvartetom - Radosavljević, Tutić, Abutović i golman Stojković - uspeli da odbrane trofej u nacionalnom kupu.

Partizan je vodio od početka meča i brzo ostvario prednost od pet golova (9:4, 11:5, 12:7, 13:8), ali je Kolubara uspela da u finišu prvog dela smanji zaostatak na četiri gola.

Nenad Radosavljević i golman Stojković bili su nerešiva enigma za Kolubaru u prvom delu. Radosavljević je rešetao protivnika (šest golova u prvom poluvremenu, ukupno devet), a Stojković je spustio rampu, zabeleživši desetak sjajnih odbrana.

Stanislav Tutić sa pet golova i Abutović sa dva u prvom poluvremenu doprineli su vođstvu Partizana.

Početkom drugog dela, Kolubara je uspela da se približi na samo gol zaostatka (16:15), ali crno-beli ponovo prave razliku koja je varirala od dva do četiri gola.

Desetak minuta pre kraja meča Kolubara je ostala bez Slavoljuba Mitrovića koji je dobio crveni karton zbog pregrubog starta nad Radosavljevićem, da bi crno-beli u poslednjim minutima furiozom igrom napravili nedostižnu razliku.

Tutić je sa 10 golova na kraju ipak zaslužio epitet igrača utakmice.

Partizanu je ovo deveti nacionalni kup u istoriji, odnosno drugi otkako je Srbija nezavisna država (1959, 1966, 1971, 1993, 1994, 1998, 2001, 2007. i 2008. godine).