Borac m:tel poražen u Gračanici: Šesti poraz crveno-plavih - gosti prijetili, domaćin zadržao prednost sa pauze!

Gračanica je savladala Borac m:tel u derbiju 12. premijerligaškog kola.

rukomet gračanica borac  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Derbi utakmica 12. kola rukometne Premijer lige BiH igrao se u Gračanici, gdje je istoimeni domaćin razlikom od dva gola savladao rukometaše Borca m:tel:

GRAČANICA – BORAC M:TEL 25:23

Od prvog minuta meča u "Lukama", domaćin je uspostavio tempo koji mu odgovora i u sedmom minutu došao do plus tri nad timom koji je večeras, zbog isključenja trenera Mirka Mikića u prošloj utakmici, vodio njegov pomoćnik Goran Garić.

Nakon deset minuta igre bilo je 6:2 za domaće, dok je Borac m:tel u drugom dijelu prvog poluvremena zaigrao angažovanije u fazi napada, što se u dobroj mjeri odrazilo i na rezulatu, pa je do pauze prepolovio prednost domaćih (14:12).

Na isteku 37. minuta, Borac m:tel je golom Rožića došao do izjednačenja (15:15), prvog još od rezultata 1:1, da bi potom još u par navrata stizao do egala (19:19, 20:20) nakon što je domaćin sticao dva gola prednosti.

Posljednjih 20 minuta Borac m:tel je odigrao bez Vlade Draganića, kojem je nakon jednog prekršaja pokazan direktan crveni karton.

Od isteka 47. pa do kraja 53. minuta Borac m:tel nije uspio da zatrese mrežu gostiju. Sa druge strane, Gračanica je postigla dva gola i imala napad za plus 3.

Nije ga iskoristila, Borčevi rukometaši su prijetili i u finišu smanjili minus na samo jedan gol, da bi Gračanica pobjedu ovjerila pogotkom za 25:23 dvadesetak sekundi prije kraja.

Ekipi Gračanice ovo je bila osma pobjeda u prvenstvu, uz četiri poraza, dok je Borac m:tel uknjižio šesti poraz, uz četiri pobjede i dva remija.

Vogošća - Krivaja

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!