ODBOJKA (EL): Srbija, Srbija i opet Srbija!

Ženska odbojkaška reprezentacija ostaje jedini osvajač Evropske lige od njenog osnivanja 2009. godine.

ODBOJKA (EL): Srbija, Srbija i opet Srbija! Izvor: MONDO

Izabranice Zorana Terzića imale su skor 12-0 u prvoj fazi takmičenja, da bi na Fajnal foru u Istanbulu "počistile" oba protivnika bez izgubljenog seta!

Poslije Češke u polufinalu, u borbi za trofej pao je i domaćin, Turska - 3:0 (25:17, 25:21, 26:24).

Trijumf je uveličalo proglašenje Jovane Brakočević za najboljeg napadača i najkorisniju igračicu turnira!

"Plave" su 2009. u Kajzeriju takođe bile bolje od Turske (3:2), dok su prošle godine u Ankari od Bugarske (3:1).

Turkinje su bile u podređenom položaju veći dio meča, samo su u nekoliko navrata tokom drugog i trećeg seta imale po dva-tri poena prednosti.

Ipak, srpske odbojkašice nisu dozvolile iznenađenje. Imale su malo problema na prijemu servisa, ali su zahvaljući kapitenu Maji Ognjenović (najbolji dizač Fajnal fora) uspjele da se vrate u meč.

Tehničarka "plavih" je odlično servirala i proigravala saigračice, a dosta muke protivniku sa servis linije zadavala je i Nataša Krsmanović.

Kao i protiv Češke u polufinalu, završnica posljednja dva seta pripala je našim odbojkašicama, koje su uspjele da preokrenu rezultat i na kraju zasluženo trijumfuju.

Reprezentacija Srbije je obezbijedila učešće na avgustovskom Gran priju, koji se igra tokom tri vikenda i završava finalnim turnirom u Makauu od 24. do 28. avgusta.

Evropsko prvenstvo, koje naša zemlja organizuje zajedno sa Italijom, na rasporedu je od 24. septembra do 2. oktobra.