RUKOMET SP(juniori): Srbija krenula pobedom

Učenici Igora Butulije lako izašli na kraj sa Čileom (35:19) na otvaranju Svjetskog prvenstva u Solunu.

RUKOMET SP(juniori): Srbija krenula pobedom  Izvor: MONDO

Juniorska rukometna reprezentacija Srbije pobjedom je započela takmičenje na Svjetskom prvenstvu u Grčkoj. "Orlići" su u prvom meču Grupe A ubjedljivo pobijedili Čile 35:19 (17:7).

Početak meča bio je prilično izjednačen. Puleni Igora Butulije bili su stegnuti što su Južnoamerikanci iskoristili i uspjeli da održe rezultatski egal preko 10 minuta.

Posljednji put rezultat je bio izjednačen 5:5, a onda su Srbi dodali gas i do kraja poluvremena praktično rješili pitanje pobjednika. Do odlaska na odmor "orlići" su serijom 12:2 stigli do velike prednosti, koju su u nastavku meča uspješno čuvali i po malo je uvećavali do konačnih 35:19.

Najbolji strijelac Srbije bio je Slobodan Pavić sa osam golova, dva manje je postigao Nemanja Ilić.

Srbija će u ponedeljak odmjeriti snage sa Norveškom od 13,30 sati.

SRBIJA: Ivanišević, Jokić, Pantelić, Pušica, Mešter, Dragaš, milić, Dimitrijević, Markez, Ilić, Pavić, Nenadić, Ćirić, Nikolić, Golubović, Zelenović.

ČILE: Lukas, Havijer, Francisko Havijer, Ervim Jan, Gutjer, Vaskez, Rubio, Lorenco, Salas, Alvaro, Haime Francisko, Esteban Joakin, Oto, Gabrijel, Aron.