VATERPOLO (SP): Crnogorci zamalo da iznenade

Mađarska se iščupala protiv oslabljene Crne Gore. Ekipa Petra Porobića imala pobjedu u rukama. Hrvati lako sa Brazilom.

VATERPOLO (SP): Crnogorci zamalo da iznenade Izvor: MONDO

Oslabljena reprezentacija Crne Gore bila je blizu uspjeha protiv Mađarske na otvaranju vaterpolo turnira na Svjetskom prvenstvu u Šangaju, ali nije imala dovoljno sreće i koncetracije u poslednjem dijelu utakmice.

Mađarska - Crna Gora 11:10 (2:3,3.2, 2:4, 4:1), u prvom kolu A grupe Svjetskog prvenstva u Šangaju.

Crnogorci, koji su u Šangaj došli bez povrijeđenih Borisa Zlokovića, Vjekoslava Paskovića i Mlađana Janovića, bili su bolji tokom većeg dijela meča, imali su i prednost od dva gola pred poslednju četvrtinu, ali su Mađari prelomili meč serijom od 4:0 za šest minuta.

Selektor crnogorske reprezentacije Petar Porobić izrazio je žaljenje zbog propuštene šanse protiv jednog od najvećih favorita na turniru.

"Poslije dugo vremena djelovali smo baš kao ekipa, stameno, čvrsto. Ne da smo bili ravnopravni sa Mađarima, nego smo više puta vodili i bili blizu bar neriješenog rezultata, a mislim i da smo mogli da pobijedimo. U svakom slučaju, dobar početak za nas, ali treba da žalimo za propuštenom šansom", rekao je Porobić.

Crnogorci su iznenadili odličnom i prije svega borbenom i srčanom igrom. Možda su ih Mađari malo i potcijenili, a selektor mađarskog tima Deneš Kemenji ističe da je njegovoj ekipi trebalo vrijeme da se privikne na kriterijum suđenja.

Peter Biroš je sa četiri gola bio najefikasniji igrač meča. Na golu je bio odličan Nađ (11 odbrana). U ekipi Crne Gore Aleksandar Ivović dva gola, Denis Šefik devet odbrana.

Hrvati nisu imali nikakvih problema sa Brazilcima. Furiozan start i vođstvo poslije prve četvrtine od 5:0, dozvolio je Ratku Rudiću da često rotira sastav., Miho Bošković bio je najbolji strijelac meča sa četiri gola.

Uzbudljivo je bilo u Grupi B, u kojoj su se sastali Rumunija i Australija. Rumuni su imali prednost do poslednje četvrtine, ali su Australijanci u poslednjem dijelu igre napravili preokret.