VATERPOLO (SP): Kinezi lak zalogaj za Srbiju

Svjetski šampionat u Šangaju, Srbija počela ubjedljivom pobjedom nad Kinom 17:5.

VATERPOLO (SP): Kinezi lak zalogaj za Srbiju Izvor: MONDO

Očekivano lako i ubjedljivo. Tako je izgledao start Srbije na Svjetskom prvenstvu u Šangaju protiv domaćina turnira, Kine.

Srbija - Kina 17:5 (5:1, 3:0, 2:2, 7:2). Po tri gola postigli su Vanja Udovičić i Filip Filipović.

Baš kao i prije mjesec dana na početku završnog turnira Svjetske lige u Firenci (tada je bilo 13:4), "delfini" su i ovaj meč sa Kinezima iskoristili za dodatno uigravanje i adaptaciju.

Prve golove za Srbiju na ovom turniru postigli su novi igrači italijanskog Pro Reka - centar Duško Pijetlović (prvi šraubom) i Andrija Prlainović. Simpatična ekipa Kine potom je smanjila na 3:1, što je izazvalo oduševljenje publike, ali su Miloš Ćuk i Stefan Mitrović ponovo vratili visoku prednost.

Od druge četvrtine gledali smo reviju lijepih golova. U mreži Kine, podrazumijeva se.

Počelo je projektilom Milana Aleksića za 6:1, a srpski tim nastavio je dobru igru u odbrani. Kinezi nisu uspijevali ozbiljnije da ugroze Sora (ni sa igračem više). Potom još dva efektna gola za Srbiju, najprije Filip Filipović, a zatim ponovo Aleksić.

Sa pola gasa, srpski tim je odrađivao posao. Treću četvrtinu otvorio je svojim novim golom Miloš Ćuk, koji igra izvanredno cijelog ljeta, počev od završnog turnira Evrolige u Rimu, kada je bio džoker Partizanove ekipe.

Monotoniju u bazenu (gotovo četiriminuta bez gola) razbili su Kinezi, koji su motivisanom igrom uspjeli da daju prve golove sa igračem više (iz petog i šestog pokušaja). Domaćinu za utjehu da je odigrao neriješenu četvrtinu sa prvakom svijeta (treći dio igre završio se rezultatom 2:2).

Posljednji dio meča kao na jačem treningu i prava goleada - čak devet golova!

Drugi meč na Svjetskom prvenstvu Srbija igra protiv Rumunije u srijedu u 3:30 časova ujutru (po srednjeevropskom vremenu). Rumunija je u 1. kolu poražena od Australije 8:9.

SRBIJA: Soro, Avramović 1, Gocić, Udovičić 3, Ćuk 2, Pijetlović 2, Nikić, Aleksić 2, Rađen, Filipović 3, Prlainović 2, Mitrović 2, Gojko Pijetlović.

KINA: Ge, Tan, Liajng 1, Zu, Guo 1, Pan 1, Li, Vang, Ksie 1, Li Li, Žang 1, Dong, Vu.

IGRAČ VIŠE: Srbija 5/8, Kina 2/7.
PETRCI: Kina 1/1