VATERPOLO: I Crna Gora snažna

Crnogorski vaterpolisti pobedom su započeli Svetsku ligu.

VATERPOLO: I Crna Gora snažna  Izvor: MONDO

Oslabljeni Italijani nisu bili prevelik zalogaj za "crvene ajkule" na turniru u Budvi - 9:7 (2:1, 4:1, 2:2, 1:3).

Nakon izjednačene igre samo u prvih nekoliko minuta crnogorski vaterpolisti zaigrali su onako kako se to od njih očekuje i nakon devet i po minuta igre na semaforu je pisalo 4:1 za Crnu Goru.

Iako su "azuri" u Budvu došli oslabljeni neigranjem vaterpolista Pro Reka i Breše (koji igraju finale plej-ofa italijanskog šampionata), njihova selekcija je uvek neugodna, posebno kada je tu iskusni Sotani, koji je sa svoja tri gola držao Italiju u igri.

Borbena igra i dobra realizacija igrača više doveli su do toga da pred kraj druge četvrtine kapiten Crne Gore Uskoković postigne pogodak za prvo ubedjivo vođstvo (6:2).

Ujednačena treća četvrtina bila je priprema za agresivnu i veoma angažovanu igru Italije, pa je na samom startu poslednje deonice porasla neizvesnost, jer je razlika crnogorske reprezentacije smanjena na samo "plus dva".

Ipak, iznenađenja nije bilo, a za to se postarao Gojković, koji je tri minuta pre kraja postavio nedostižan cilj za Italijane, koji su do kraja uspeli samo da ublaže poraz.

U crnogorskoj ekipi po dva gola upisali su Janović i Jokić, dok je za Italiju Jotani zabeležio tri pogotka.

U drugom meču prvog dana turnira u Budvi Hrvatska je ubedljivo savladala Grčku sa 12:4.