LASLO PRIJETIO, IGRAO ATOMSKI TENIS - PA PROKOCKAO SVE ŠANSE: Cicipas spriječio senzaciju, Srbiji je ostao samo Novak

Laslo Đere nije mogao do senzacionalne pobjede nad Stefanosom Cicipasom u trećem kolu Vimbldona.

Laslo Đere poražen od Cicipasa Izvor: Profimedia

Srbija ima još samo Novaka, ispao je i Laslo Đere. Stefanos Cicipas pobijedio je srpskog tenisera u trećem kolu Vimbldona 6:4, 7:6, 6:4 i tako spriječio senzaciju.

Đere, 60. teniser sveta, poražen je posle dva sata i šest minuta igre.

U prvom setu, oba igrača su bila sigurna na svom servisu sve do 10. gema, kada je Đere servirao za ostanak u setu, ali je Cicipas uspeo da napravi brejk i stigne do vođstva.Đere je na startu drugog seta oduzeo servis protivniku, ali je Grk uspio da u šestom gemu vrati brejk i odvede set u taj-brejk, u kom je i slavio.

Cicipasu je brejkom u trećem gemu trećeg sete stigao do prednosti koju je sigurnim servisom sašuvao do kraja seta.

U osmini finala, Cicipas će igrati protiv Amerikanca Kristofera Jubenksa, koji je danas savladao Australijanca Kristofera O'Konela sa 3:0.

Plasman u osminu finala obezbijedio je i Čeh Jiri Lehečka, koji je danas pobijedio Amerikanca Tomija Pola sa 3:2, poslije tri sata i 50 minuta igre.

On će u osmini finala igrati protiv Rusa Danila Medvedeva.