VATERPOLO (SP): Utjeha za Hrvate

Hrvatska pobijedila Mađarsku 11:10 u borbi za bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Šangaju.

VATERPOLO (SP): Utjeha za Hrvate Izvor: MONDO

Mađari su odigrali još jednu važnu utakmicu za infarkt i - ponovo su izgubili. Poslije Srba u polufinalu, u dramatičnoj završnici bolji od njih bili su i Hrvati u borbi za treće mjesto.

Hrvatska - Mađarska 11:10 (5:2, 3:2, 3:3, 1:4).

"Kockasti" su odlično počeli i prvu dionicu dobili ubjedljivo 5:2. Veliku prednost su dugo čuvali, na početku drugog poluvremena imali čak i pet golova viška - 9:4.

Međutim, Mađari kao da su naučili nešto od srpskih "delfina", pa su u posljednjoj četvrtini dodali gas i stigli na "minus jedan". Ali, nisu imali snage da se izbore za produžetak, jer nisu realizovali napad za izjednačenje.

Bošković je sa četiri gola bio najefikasniji, dok je jedan manje postigao Buljubašić. Kod Hrvata se istakao i golman Burić.

U reprezentaciji Mađarske najbolji je bio Biroš, sa tri pogotka.