RG: Janko se oprostio na startu

Prvi put u karijeri, Janko Tipsarević našao se u krugu nosilaca na Gren Slemu, ali je tu privilegiju prokockao već u prvom kolu.

RG: Janko se oprostio na startu  Izvor: MONDO

Našeg tenisera, 32. nosioca u Parizu, u nedelju je eliminisao Ekvadorac Nikolas Lapenti i na taj način se revanširao Srbinu za skorašnji poraz na Mastersu u Monte Karlu (2:1).

Na Rolan Garosu bilo je 3:1 za Lapentija, po setovima 6:4, 4:6, 6:1, 7:6.

Tipsarević je gubio sa 5:4 u četvrtom setu, u trenutku kada je Lapenti (69. na ATP listi) servirao za plasman u drugo kolo. Ipak, Janko ga je "brejknuo", a set je potom ušao u taj-brejk, u kojem je naš teniser vodio sa 5:3 i bio samo na poen od petog seta.

Da stvar bude gora, taj poen počeo je njegovim servisom, ali je nekadašnji četvrti igrač sveta preokrenuo rezultat i dobio taj-brejk za ukupnih 3:1, posle tri sata i 41 minuta teniske borbe.

Lapenti će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz susreta Bobi Rejndolds - Tjeri Asion.

Nedelja, 25. maj, prvi dan takmičenja na jedinom Gren Slemu na zemljanoj podlozi (nagradni fond više od 15 miliona evra), završen je pobedama Ane Ivanović i Novaka Đokovića, odnosno porazima Borisa Pašanskog i Janka Tipsarevića.

U ponedeljak, a možda i utorak, svoje mečeve prvog kola odigraće Jelena Janković i Viktor Troicki.