ODBOJKA (GP): Srpkinje "pokorile" Kinu

Reprezentacija Srbije pobijedila domaćina 3:1 i sa četiri boda nalazi se na drugom mjestu u Grupi D.

ODBOJKA (GP): Srpkinje "pokorile" Kinu Izvor: MONDO

Najbolje srpske odbojkašice ispisale su nove stranice istorije. Ostvarile su prvu pobjedu na Gran Priju, u drugom meču na svojoj premijeri na tom takmičenju.

Posle boda osvojenog na premijeri protiv branilaca trofeja, Amerikanki (2:3), uknjižile su "trojku" protiv favorizovanih Kineskinja, na njihovom terenu - 3:1 (25:21, 23:25, 25:21, 25:18).

Selekcija SAD pobijedila je Kazahstan 3:0, pa je na vrhu tabele Grupe D sa pet bodova, Srbija je skupila četiri, Kina je ostala na tri, a Kazahstan je bez bodova.

Navijači jedne od najtrofejnijih nacija u ženskoj odbojci očekivali su siguran trijumf u Luoheu. Međutim, izabranice Zorana Terzića su imale drugačije mišljenje. I demonstrirale su ga uprkos tome što je domaćin imao igrača više - korejskog sudiju.

On je dva puta donio pogrešne odluke na štetu Srpkinja kada se "lomio" drugi set. Tada su Kineskinje izjednačile, ali im nije bilo spasa poslije furioznog finiša naših odbojkašica u finišu trećeg seta.

Odlična igra "plavih" devojaka je nastavljena, pa su osvojile sva tri boda - 3:1.

Posljednji meč u Grupi D Srpkinje će igrati protiv Kazahstana u nedjelju od 10 sati po srednjeevropskom vremenu.