Novi poraz rukometašica BiH u kvalifikacijama za EURO: I Hrvatice prejake za "zmajice" - minus 14 u Cazinu!

BiH je poražena dvocifrenom razlikom u duelu sa Hrvatskom.

rukometašice bih izgubile od hrvatske  Izvor: RS BiH

Rukometašice BiH uknjižile su i drugi poraz u kvalifikacijama za EURO 2024.

Nakon debakla u Rumuniji (49:17), igračice selektora Adnana Bašića ove subote su doživjele neuspjeh i u Cazinu u sudaru sa Hrvatskom:

BiH – HRVATSKA 17:31

Imala je hrvatska selekcija prednost od šest golova (6:12) nakon prvog poluvremena, da bi u nastavku još više došlo do izražaja iskustvo gošći, koje su do posljednjeg oglašavanja sirene uvećale prednost za još osam pogodaka i na kraju trijumfovale razlikom od 14 golova.

Kada je riječ o golgeterskom učinku, u pobjedničkom sastavu su se istakle Nikolina Zadravec i Dejana Milosavljević sa pet golova, dok je jedan manje postigla Andrea Simara.

U bh. taboru, po četiri gola postigle su Ana Vrančić i Armina Isić.

Kvalifikacije za prvenstvo Evrope nastavljaju se krajem februara i početkom marta sljedeće godine, kada će BiH u dvomeču odmjeriti snage sa Grčkom.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!