STRELJAŠTVO: Mikec 11, Pletikosić 24.

Srpski reprezentativci u streljaštvu u četvrtak su bili daleko od podijuma na Svetskom kupu u Milanu.

STRELJAŠTVO: Mikec 11, Pletikosić 24.  Izvor: MONDO

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec zauzeo je na Svetskom kupu u Milanu 11. mesto u disciplini malokalibarski pištolj, pogodivši 563 kruga u konkurenciji 61 strelca.

Prvo mesto osvojio je ruski takmičar Boris Kokorev sa ukupno 667,3 kruga ispred zemljaka Vladimira Isakova koji je zabeležio 666,2 kruga. Treće mesto zauzeo je portugalski strelac Žoao Kosta sa pogodjenih 664,6 kruga.

Stevan Pletikosić bio je 24. u disicplini malokalibarska puška 60 metaka ležeći, pogodivši 592 kruga.

Zlatnu medalju osvojio je Danac Torben Grimel sa ukupno 701,3 kruga i 597 krugova u osnovnom delu gadjanja. Srebrno odličje pripalo je japanskom strelcu Tošikazu Jamašiti koji je pogodio ukupno 699,3 kruga, dok je bronza otišla u ruke Metjua Emonsa iz SAD sa pogodjenih 698,8 krugova.