Senzacionalan preokret Džumhura za titulu! Gubio 5:1 u setu odluke, pa došao do 10. čelendžera u karijeri!

Damir Džumhur je osvojio titulu na turniru u Ostravi.

Damir Džumhur osvojio turnir u Ostravi Izvor: Mondo/Slaven Petković

Damir Džumhur je nakon senzacionalnog preokreta osvojio čelendžer u Ostravi!

Do jubilarnog, desetog trofeja na turnirima iz ove serije najbolji bh. teniser stigao je savladavši njemačkog igrača Henrija Skvira nakon što je u trećem, odlučujućem setu gubio 5:1!

Džumhur, koji je bio i prvi nosilac na turniru, osvojio je prvi set rezultatom 6:2, dok je drugi rezultatom 6:4 pripao 235. igraču planete, koji je kod 5:1 u trećem setu bio pred pobjedom.

Dva poena su Nijemca dijelila od pobjede (30:30), bio je na servisu, a onda je uslijedio Džumhurov spektakularan preokret! Osvojio je taj gem iskoristivši prvu brejk-loptu koja mu se ukazala, a onda je nanizao još pet gemova za 7:5 u tom setu i skok na 129. mjesto na ATP lajv listi.

Džumhuru je, inače, ovo treća titula na četiri posljednja čelendžera na kojima je nastupio! U septembru prošle godine je došao do kraja u Istanbulu savladavši Slovaka Lukaša Klajna, dok je u Barleti ranije tokom ovog mjeseca nadigrao Francuza Harolda Majoa.

Poraz mu je, na turniru u rumunskom gradu Sibiju, nanio sunarodnik Nerman Fatić.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!