NHL: Radost "pingvina" posle 110 minuta

Pitsburg produžio finalnu seriju protiv Detroita golom Sikore posle 50 minuta borbe u produžetku.

NHL: Radost "pingvina" posle 110 minuta Izvor: MONDO

Pitsburg je smanjio prednost Detroita na 2:3 u finalu NHL lige u noći između ponedeljka i utorka i to pobedom na gostovanju.

Posle neverovatne drame i 110 minuta borbe na ledu "Džo Luis arene" u Detroitu, trijumf "pingvinima" doneo je Čeh Petr Sikora.

Junak pobede Pitsburga ipak je bio golman Mark Andre Fluri, koji je zaustavio čak 55 šuteva domaćina!

"Pingvini" su sjajno otvorili utakmicu i konce igre držali u svojim rukama. Pogocima Marijana Hozea i Adama Hola stekli su prednost od 2:0 već posle 15 minuta.

Propustili su da realizuju još nekoliko šansi, pa ih je početkom druge deonice stigla kazna. Detroit je smanjio golom Darena Helma.

Situacija na ledu se preokrenula u poslednjoj trećini. "Crvena krila" su jurišala ka golu gostiju i najviše zahvaljujući fantastičnom golmanu Fluriju, Detroit već tada nije "overio" titulu.

Ipak, domaćin je uspeo da preorkrene rezultat na 3:2, strelci su bili Datsjuk i Rafalski, ali to nije bilo dovoljno za trijumf. Pitsburg je izjednačio u poslednjem minutu golom Maksa Talbota u trenucima kad je njegov tim igrao bez golmana.

Ušlo se u produžetak i niko nije mogao da sluti da će se igrati još 50 minuta.

Za šesti meč "Stenli kupa", koji će se u Pitsburgu igrati u noći između četvrtka i petka, izborio se Sikora, na asistenciju Malkina.

Medveđu uslugu domaćinu prethodno je načinio Jirži Hudler, koji je isključen zbog udaranja protivnika, pa je Detroit sa igračem manje položio koplja.

To nije bilo najduži produžetak u istoriji "Stenli kupa", jer su 1990. Edmonton i Boston (3:2) igrali pet minuta duže.

Jasno je da je trener pobedničke ekipe Majkl Terijen blistao od sreće:

"Poznajem karakter ovih momaka, sjajno su pripremljeni", izjavio je Terijen posle utakmice.

Igrač odluke je rekao da je najavio ovakav epilog:

"Rekao sam saigračima da ne brinu da ću dati gol za pobedu. To je bilo glupo što sam uradio, ali sam uspeo", priznao je Sikora.

Serija se nastavlja. Detroitu je i dalje potreban samo još jedna pobeda.