NHL: Detroit osvojio titulu u Pitsburgu

"Crvena krila" šampioni četvrti put u poslednjih 11 sezona. Pitsburg - Detroit 2:3 u šestoj utakmici finalne serije.

NHL: Detroit osvojio titulu u Pitsburgu Izvor: MONDO

Detroit Red Vingsi osvojili su Stenli kup po jedanaesti put u klupskoj istoriji, a švedski hokejaš Niklas Lidstrom prvi je Evropljanin koji je imao čast da podigne taj trofej kao kapiten ekipe.

Detroit je u petoj utakmici kao domaćin propustio prvu "meč-loptu", izgubivši posle produžetaka i čak 110 minuta igre.

Grešku je ispravio na gostovanju u Pitsburgu, gde je u noći između srede i četvrtka savladao Pengvinse rezultatom 3:2.

Gosti su preko Rafalskog i Filpule poveli sa 2:0, smanjio je Malkin, a Zeterberg u trećoj četvrtini poentirao za 3:1. Marijan Hosa postavio je konačan rezultat minut i 27 sekundi pre kraja, Pitsburg za to vreme nije uspeo da postigne još jedan gol i iznudi produžetke.

"Dugo sam ovde. Gledao sam Stiva Izermana kako tri puta prima ovaj trofej. Ponosan sam što sam kapiten Red Vingsa", rekao je Lidstrom.

"Krilima" je ovo četvrti Stenli kup u poslednjih 11 sezona, po čemu su najuspešniji u NHL. Više naslova u ukupnom bilansu imaju samo Montreal Kanadijens i Toronto Mejpl Lifs.