RG: Đoković opet nije uspeo

Novak Đoković nije uspeo da izbori plasman u finale Rolan Garosa, jer ga je drugu godinu zaredom u polufinalu zaustavio Rafael Nadal.

RG: Đoković opet nije uspeo  Izvor: MONDO

Španac je slavio sa 3:0, po setovima 6:4, 6:2, 7:6 (7:3).

Najavljivan kao meč snova, polufinalni duel opravdao je očekivanja teniskih sladokusaca, ali ne u potpunosti.

Đoković je u prvom setu ostavio srce na terenu, trčao bez daha, stizao protivnikove "lopte sa očima", ali izgubio. Španac je uspeo da napravi brejk u trećem setu, što se ispostavilo kao ključna prednost.

On je posle žestoke bitke, iskoristio tek četvrtu brejk loptu i stigao do vođstva od 2:1. Novak je nakon toga zaigrao još bolje, uspešni prvi servisi donosili su mu poene, vrebao je da kralja šljake uhvati na krivoj nozi, u desetom gemu bio je blizu toga, ali je posle 56 minuta igre Španac poveo sa 1:0 u setovima.

Nadal je i na startu drugog seta igrao u istom ritmu (2:0), Đoković je smanjio na 2:1, a zatim u četvrtom gemu stigao i do brejk šanse, koju, nažalost, nije iskoristio.

Nakon toga, srpskom igraču popustila je koncentracija, a, čini se i snaga, jer nije više bio agilan kao u prvom setu. Drugi igrač sveta iskoristio je posustajanje protivnika na najbolji način, povećao vođstvo na 5:1, a zatim veoma lako stigao i do trijumfa u drugom setu.