RUKOMET: "Orlovi" iz Češke sa minus pet

Reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo u Žburiju - 33:38.

RUKOMET: "Orlovi" iz Češke sa minus pet Izvor: MONDO

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Žubriju od Češke u prvom meču baraža za plasman na Svetsko prvenstvo koje će se 2009. održati u Hrvatskoj - Češka - Srbija 38:33.

Na kraju su "orlovi" doživeli nezasluženo ubedljiv poraz uoči revanša 14. juna u Nišu. Izabranici Jovice Cvetkovića popustili su u finišu utakmice i dozvolili domaćinu da u poslednjim minutima prvi put stigne do četiri gola prednosti, a zatim i pobedi sa pet razlike.

"Orlovi" su igrali dobro u većem delu utakmice, naročirto sredinom drugog poluvremena kad su imali vođstvo od dva gola.

Momir Ilić je bio nezaustavljiv, mrežu protivnika je tresao čak 16 puta, ali ni to nije bilo dovoljno za povoljniji rezultat.

Tako najbolja selekcija Srbije nije uspela da prekine nezgodnu tradiciju sa Česima, koji su ih u poslednje dve godine redovno pobeđivali. Naročito bolni neuspesi bili su pre dve godine u baražu za prethodno Svetsko prvenstvo.

Ipak, prema svemu viđenom u Žubriju, nije nemoguće da pred prepunim tribinama niškog "Čaira" naredne subote, Bojinović, Ilić i drugovi neitrališu minus iz prvog meča i osvete se Česima za sve minule neuspehe.