Reprezentacija Srbije izgubila je od Španije, ali i dalje je sve otvoreno u borbi za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Reprezentacija Srbije izgubila je od Španije u dramatičnoj završnici kvalifikacionog meča za Evropsko prvenstvo 2026, ali selektor Dalibor Čutura poručuje svojim momcima da podignu glavu. Ništa nije izgubljeno u trci za plasman na završni turnir nakon sedmice u kojoj je Srbija najprije pobijedila Špance u Kraljevu, a potom doživjela poraz u gostima.
"Jako dobra utakmica u gostima. Mislim da su Španci bili u panici poslije prvog meča i nisu prepustili ništa slučaju. Ali ponovo sam ponosan na svoje momke. Mislim da smo do posljednjeg minuta pokušavali da stignemo i bili smo veoma blizu. Sada možemo diskutovati – bilo je tu malo i sreće, malo i nekih situacija koje su mogle da idu u našu korist. Možda neki momenti prednosti koje u tom trenutku nismo prepoznali, a koji bi nam doneli bolji rezultat u završnici. Ali sve u svemu, odlična partija, još jedna odlična partija. Važan momenat je i to što smo završili utakmicu sa minus dva razlike, isto kao u Kraljevu. Tako da je sve i dalje otvoreno – i dalje imamo šansu da u maju sa dvije pobjede čak budemo prvi u grupi", rekao je Čutura, a prenio sajt Rukometnog saveza Srbije.
Reprezentaciju Srbije očekuju još dve utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2026, protiv Letonije 8. maja i Italije 11. maja.
I reprezentativac Srbije Lazar Kukić sa optimizmom gleda sve što dolazi.
"Na kraju smo pružili odličnu partiju, ali smo pred sobom imali jednu sjajnu ekipu koja je imala i podršku domaće publike, kao što smo i mi imali u Kraljevu. Presudili su detalji – mali pad u igri pred kraj prvog poluvremena, kao i u drugom dijelu kada smo morali da odigramo smirenije. Ali ne gledamo negativno na ovaj poraz. Bila je ovo veoma dobra utakmica, borili smo se, dali smo sve od sebe i najvažnije je da sve i dalje zavisi od nas. Borićemo se do kraja, jer i dalje postoji šansa da budemo prvi u grupi. Cilj je svakako da ostvarimo dvije pobjede u preostalim utakmicama i da se sa što bolje pozicije plasiramo na Evropsko prvenstvo", poručio je on.
Tabela Grupe 4, iz koje će dve prvoplasirane direktno na završni turnir, a trećeplasirani će se nadati plasmanu kao jedna od četiri najuspješnije reprezentacije na trećem mjestu.
- Italija 3-1, 6 bodova
- Španija 3-1, 6 bodova
- Srbija 2-2, 4 boda
- Letonija 0-4, 0 bodova
Parovi preostala dva kola: Italija - Španija i Letonija - Srbija (8. maj), Španija - Letonija i Srbija - Italija (11. maj).