Šta je to na licu Kamerona Norija? Svi su se pitali pred meč sa Novakom Đokovićem, a odgovor leži u vrućini i pariskom suncu.
Novak Đoković je satima čekao da počne njegov duel sa Kameronom Norijem u četvrtom kolu Rolan Garosa, a kada je dočekao svoj red da izađe na teren sačekao je da prvo Nori kroči na šljaku. Mnoge na stadionu i kraj malih ekrana zbunio je britannski teniser kada se pojavio.
Dok je Đoković još čekao u tunelu da izađe na teren Kameron Nori se pojavio, a na licu je imao veliku bijelu crtu. Zanimalo je publiku šta je ovo, a ispostavilo se da je to zapravo zaštita od sunca.
Iako je "samo" 22 stepena u Parizu vrijeme sunce je vrlo jako u dnevnim terminima, a vlažnost je takva da pravi ogromne probleme igračima. Neki koriste kačkete, neki trake za znojenje, a Kameron Nori kremu koja ga štiti od sunca.
Nori se žalio na pakao Pariza
Pobijedio je sunarodnika Džejkoba Firnlija 6:3, 7:6, 6:2, a nakon pobjede se javno požalio na vremenske uslove na konferenciji za medije. Vidjelo se i na samom meču sa Đokovićem da mu sunce i vrućina jako smetaju.
"Promijenio sam sedam majica za tri seta. Znojio sam se i morao sam da radio mnogo za pobjedu. Srećan sam što sam prošao dalje. Osjećam se sjajno, ali je zaista bilo teško doći do pobjede. Bio je to tećak meč, a najteže je bilo preživjeti vatromet. Imao je neke dobre rezultate i nisam znao šta da očekujem od njega. Zadovoljan sam što sam dobro igrao u sjajnoj atmosferi", rekao je Kameron Nori koji je i nakon prvog seta sa Novakom morao da ode da se presvuče.