• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

ODBOJKA: Srbiji suđeni Brazil i Rusija na OI

Žreb u Pekingu odbojkašicama je dodelio još Italiju, Kazahstan i Alžir, a odbojkašima Poljsku, Nemačku i Egipat.

Obavljen je žreb za odbojkaške turnire na Olimpijskim igrama u Pekingu. Zanimljivo je da će i muška i ženska reprezentacija Srbije biti u grupi B, sa Brazilom i Rusijom.

Pored te dve selekcije, dame će igrati još protiv Italije, Kazahstana i Alžira, a odbojkaši sa Poljskom, Nemačkom i Egiptom.

Odbojkaški savez Srbije su na žrebu u Pekingu, u pres centru Centralne dvorane, predstavljali ambasador Srbije u Kini Momir Udovički i prvi sekretar Nada Saratlić.

Turnir u ženskoj konkurenciji igraće se od 9, do 23, a u muškoj od 10. do 24. avgusta.

U obe konkurencije će se u grupi A takmičiti Kina, SAD, Japan i Venecuela. Kod žena tu grupu popunjavaju Poljska i Kuba, a kod muškaraca Bugarska i Japan.

Selektor odbojkašica Zoran Terzić izrazio je zadovoljstvo žrebom.

"Sistem takmičenja na OI je drugačiji nego na svetskim šampionatima, na kojima svaki poraz može da bude poguban. Na olimpijskom turniru važno je biti među četiri najbolje ekipe u grupi, a potom dolazi četvrtfinale, najvažnija utakmica", rekao je Terzić agenciji Beta.

Prema njegovim rečima, u Grupi B su dve ekipe, Kazahstan i Alžir, koje su po svim parametima slabije od srpskog tima.

"Dakle, plasman u četvrtfinale ne bi trebalo da dođe u pitanje".


Terzić kaže da je dobro što će "plave" u grupi imati jake protivnike, protiv kojih će moći da podignu formu i na najbolji način se pripreme za eliminacionu fazu.

"I još nešto, u našoj grupi su sve one ekipe koje sam želeo da izbegnemo u četvrtfinalu. Sada je izvesno da se nećemo sastati sa njima i zato sam veoma zadovoljan žrebom", kazao je selektor.

(MONDO, www.mtsmondo.com)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC