SAMARIDIS KUP: Srbija lako sa Grčkom

Dvije pobjede i poraz, učinak je vaterpolista Srbije na turniru na Hiosu. "Delfini" potopili Grke - 8:3. Prvenac Dušana Mandića za Srbiju.

SAMARIDIS KUP: Srbija lako sa Grčkom Izvor: MONDO

Vaterpolisti Srbije završili su pripremne utakmice. za Evropsko prvenstvo u Holandiji, koje počinje naredne nedjelje.

Poslije početnog poraza od Španije, Srbija je vezala dvije pobjede na Samaridis kupu na grčkom ostrvu Hios.

"Delfini" su danas, u posljednjem kolu, savladali domaćina Grčku 8:3 (3:0, 2:1, 1:1, 2:1). Zbog bolesti danas nisu igrali Vanja Udovičić i Nikola Rađen, ali i bez njih Srbija je potpuno dminirala u ovom meču.

Već u prvoj četvrtini je bila primjetna razlika u kvalitetu. Živko Gocić, Slobodan Nikić i Milan Aleksić su obezbijedili visoku prednost. U drugih osam minuta golove su postigli Filipović i prvi put u karijeri za reprezentaciju Dušan Mandić (na slici), a za Grke je preciizan bio Delakas.

Poslije velikog odmora je donekle opao tempo. Duško Pijetlović je bio strijelac šestog gola za Srbiju. Kod Grka je pogodio Doskas kojem je neki minut ranije Slobodan Soro odbranio peterac. Tačku na pobjedu su stavili lijepim golovima Filip Filipović i Andrija Prlainović.

Reprezentacija Srbije u četvrtak dolazi u Beograd, a u Ajndhoven odlazi 14. januara.