Srpski reprezentativci stigli na poprište predstojećih borbi za evropske medalje. Startovaće u ponedjeljak protiv Španaca.
Vaterpolo reprezentacija Srbije stigla je u subotu oko 14 sati u Ajndhoven gdje će se od 16. do 29. januara održati Evropsko prvenstvo.
Srbi će startovati u ponedjeljak (17,30) utakmicom sa Španijom, a u grupi će igrati još i protiv Hrvata i Crnogoraca.
Izabranicima Dejana Udovičića sve je poznato u Ajndhovenu, jer su u tom holandskom gradu boravili krajem prošle godine u sklopu priprema za EP. Zadovoljstvo im pruža i činjenica da su u hotelu "Park Plaza" usamljeni, odnosno da nema reprezentativaca drugih zemalja, što će im omogućiti mir neuobičajen za tako velika takmičenja.
Dejana Udovičića zatekla je promjena pravila. Naime, previđeno je bilo da u slučaju povrede igrača, selektori imaju pravo da pozovu zamjenu. Međutim, sada je to promijenjeno, pa naknadnih poziva neće biti.
Došlo je do još jedne promjene - u kvalifikacije za Olimpijske igre plasiraće se šest najbolje plasiranih reprezentacija sa EP, a ne pet kako je ranije bilo predviđeno.
"Orlovi" će u subotu odraditi jedan, a u nedjelju dva treninga.
(MONDO, foto waterpoloserbia.org)