Novosađani položili ispit u organizaciji prvog dana Evropskog prvenstva. Hala "Spens“ dupke puna, a atmosfera uzavrela tokom duela Mađara i Rusa u okviru Grupe C.
Iščekivali smo da saznamo da li je i Novi Sad zahvatio duh Evropskog prvenstva kao i Beograd, a od ranije Niš i Vršac.
Već smo se u taksiju na putu ka hali "Spens" uvjerili da su Novosađani svjesni značaja takmičenja koji se održava u njihovom gradu.
Ne samo da se znatiželjni vozač taksija raspitivao o kvalitetima i dometima srpske reprezentacije na šampionatu, već je i bio slobodan da prognozira ko će igrati u finalu.
"Idete da gledate finale Francuska - Španija?", zbunio je pitanjem novinara MONDA i Balkan-hanball portala. "Ne, to je tek prvo kolo", odgovorili smo mu začuđeno.
"Ma znam, nego mislim da će oni biti u finalu?", brzo se nadovezao.
Već na par desetina metara od Spensa počeli smo da budemo svjesni da se u najvećoj novosadskoj dvorani priprema spektakl. Iako su prvi meč igrali "trikolori" i "crvena furija", navijači sa zeleno-bijelo-crvenim zastavama zaposjeli su sve prilaze dvorani, uz povremeno skandiranje.
Mađari sa ovakvom podrškom sa tribina mogu mnogo! Kad padne gol cijela hala navija!
Ako je prva utakmica Grupe C bila poslastica za sve ljubitelje rukometa, onda je drugi meč Grupe C između Mađarske i Rusije interesantan na tribinama u najmanju ruku koliko i na terenu.
Spens je pred početak meča bio dupke pun, a atmosfera potpuno domaćinska za izabranike selektora Lajoša Močaja. Manja grupica Francuza, po koji Španac i nekoliko desetina ruskih navijača, potpomognutim domaćom publikom bili su u znatnoj manjini u odnosu da sjeverne srpske komšije.
Utisak je bio kao da su Mađari domaćini, dok je gromoglasno navijanje "VIVA, VIVA HUNGARIA" zasjenilo i navijanje za srpsku reprezentaciju u nedjelju uveče protiv Poljaka u hali "Pionir".
Mađari su sve vrijeme imali ogromnu podršku i vodili, ali kad su Rusi u posljednjem napadu prvog poluvremena izjednačili, tek se onda vidjelo koliko su Srbi na strani "zbornaje komande". Svi su poskakali na noge, a zaorilo se i "Rusija, Rusija..."
Krajnji rezultat utakmice moći ćete da pročitate OVDJE.
(V. Sukdolak – MONDO)