KVINS: Janko poveo, Novak dobio srpski derbi

Čisto da se zna ko je gazda u kući. Novak Djoković je najbolji srpski teniser, a to je potvrdio i u direktnom duelu sa Tipsarevićem na Kvinsu.

KVINS: Janko poveo, Novak dobio srpski derbi Izvor: MONDO

Nole se domogao četvrtfinala preko Janka nakon sat i 43 minuta pobedom u tri seta - 2:6, 6:1, 6:4

Na početku meča, medjutim, nije mirisalo na ovakav ishod. Janko je još jednom pokazao da odličan tenis igra protiv najjačih, medjutim, nije imao daha da na istom nivou istraje do kraja.

Maratonski prvi gem, u kojem su odigrana čak 24 poena i koji je trajao skoro 13 minuta, dobio je Tipsarević, iskoristivši petu brejk loptu. Zvanično drugi reket Srbije u istom stilu - snažno, jako precizno - nastavio je da "gazi" i ubzo je na semaforu zasvetleo rezultat 3:0.

Djoković je uzvratio jednim brejkom, da bi potom, treći put u setu izgubio svoj servis (gotovo neverovatan podatak za trećeg igrača sveta, pogotovo ako se ima u vidu da se igralo na travi, gde server ima apsolutnu prednost), i stigao na pola puta do ponora.

Gubitak prvog seta razbudio je Novaka, koji se u nastavku potpuno prenuo i počeo da pruža ono što se od njega očekuje.

Punom merom revanširao se Janku u drugom setu, prepustivši mu svega jedan jedini gem, a zatim je u uvodu seta odluke stekao brejk prednosti koji je ljubomorno sačuvao do kraja.

Novak Djoković u četvrtfinalu igraće protiv 11. nosioca, Australijanca Lejtona Hjuita, koji je u trećoj rundi pobedio Francuza Pola Anri Matjea rezultatom 6:4, 6:4.

Nole je do sada sa Hjuitom igrao tri puta i ostvario dve pobede, poslednju ove godine na Australijan openu, gde je u šesnaestini finala slavio u tri seta - 7:5, 6:3, 6:3.