VATERPOLO (EP): Srbija deklasirala Rumuniju

Srbija "udavila" Rumuniju u 4. kolu Grupe B na EP - 14:5! Četiri gola Duška Pijetlovića, prvenac Alekse Šaponjića.

VATERPOLO (EP): Srbija deklasirala Rumuniju Izvor: MONDO

Rumuni danas nisu imali sreće da natrče na raspoložene Srbe.

"Delfini" su više nego ubjedljivo savladali Rumuniju 14:5 (3:0, 4:0, 3:1, 4:4) u 4. kolu Grupe B na Evropskom prvenstvu u Holandiji, što je bilo zagrijavanje za posljednji meč u grupnoj fazi, protiv Crne Gore u ponedjeljak (16 časova).

Izvanredna odbrana Srbije i efikasna igra u napadu bili su recept kojim su Rumuni samlaveni u plivačištu "Peter van Hugeband" u Ajndhovenu.

Srbija je utakmicu otvorila golom sa igračem više (Vanja Udovičić), a potom su Pijetlović i Andrija Prlainović iz peterca uvećali prednost na 3:0. Odlično je funkcionisala odbrana srpskog tima, na čelu sa golmanom Slobodanom Sorom.

Doduše, Rumuni su u dva navrata pogodili prečku, ali to ne umanjuje sjajnu odbranu srpskog tima.

U drugoj četvrtini još četiri gola srpskog tima. Pijetlović je otvorio i zatvorio poluvrijeme svojim golovima (drugi u poslednjoj sekundi druge četvrtine), a golove su još dali Živko Gocić i Miloš Ćuk, koji je uputio projektil ka golu Rumunije.

U nastavku meča, rasterećena igra Srbije donijela je novo povećanje prednosti, a Rumuni su uspjeli da daju svoj prvi gol na meču i to iz kontranapada. Doduše, ni tu kontru ne bi imali da se srpski vaterpolisti nisu prekombinovali. Ali, ne može baš sve da uvijek da bude perfektno...

Šansu su u nastavku utakmice dobili rezervni golman Branislav Mitrović i Aleksa Šaponjić koji je iz peterca postigao svoj prvi gol za nacionalni tim.

Rumunija uopšte nije tako slab rival kako rezultat današnje utakmice pokazuje. Ipak, kada je srpski tim u formi, kada igra kako zna, teško da mogu da mu se suprotstave i jače reprezentacije.

U posljednjem kolu grupne faze na EP u Ajndhovenu, na redu je još jedan derbi grupe B: Srbija - Crna Gora (16h).

SRBIJA: Pijetlović 4, Andrija Prlainović 3, Vanja Udovičić 2, Živko Gocić, Miloš Ćuk, Nikola Rađen, Šaponjić i Boban Nikić po jedan.

RUMUNIJA: Đakonu i Josep po 2, Radu 1.

IGRAČ VIŠE: Srbija 5/8, Rumunija 2/7.

PETERCI: Srbija 2/2, Rumunija 1/1.