• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ivanović: Bez pravog ritma

Srpska teniserka izjavila je poslije poraza od Petre Kvitove u osmini finala Australijan Opena da se mučila da pronađe ritam i da nije iskoristila svoje šanse.

Ana Ivanović pretrpila je poraz u osmini finala Australijan Opena. Češka igračica, koja pretenduje na teniski tron, bila je bolja - 6:2, 7:6.

"Meč je bio jako težak. Nisam uspjevala da pronađem ritam u početku. Petra je težak protivnik, stvarno morate dobro da udarate lopticu, u suprotnom će ona vjerovatno dominirati i koristiti svoje prilike", rekla je Ivanovićeva poslije poraza.

"To mi je stvarno falilo u prvom setu, a djelimično i u drugom, u kome sam mnogo bolje servirala... Onda sam se snažno borila u pokušaju da se vratim i udarala sam loptu mnogo bolje. Stvarno je šteta što nisam koristila svoje prilike. Ali, ona je jako dobro servirala i dobro igra, a teško je da joj se pročita servis pošto je levoruka. Trudila sam se, ali nisam imala pravi ritam", objasnila je srpska teniserka.

Ana Ivanović, koja je bila 22. nosilac u Melburnu, rekla je da Kvitova ne dozvoljava dugačke poene i da protiv nje mora da se uđe u ritam, ali i da forsiranje toga može da odvede u greške.

"Morate baš da se trudite da zamahnete lopticu i uđete u ritam, a to izaziva mnogo grešaka. To se meni desilo. Ona nije tip igračice koja vam dozvoljava da se vratite u meč. Osjećala sam da sam krajem drugog seta lijepo udarala loptu i taj osjećaj je jako dobar. Šteta što je to bilo baš kasno", rekla je Ivanovićeva.
Srpkinja je istakla da je zadovoljna svojim servisom, pošto je radila na njegovom popravljanju prije starta sezone.

"Dobro sam servirala, zato je toliko frustrirajuće što sam doživjela ubjedljiv poraz... Osjećala sam da nisam dobro udarala i malo sam pogrešno cijenila loptu. Ali, bilo je mnogo toga pozitivnog ove nedelje. Znate, to je nešto što me motiviše da ostanem u vrhu i radim još vrednije. Definitivno sam se popravila u odnosu na prošlu godinu", dodala je Ana.

"Mnogo toga sam popravila i osjećam da sam dobila u pauzi sezone. Znate, ovaj turnir je bio dobar. Igrala sam zaista dobro i dokazala sam sebi da mogu da igram na tom nivou i da se takmičim protiv najboljih... To me motiviše da nastavim da radim, a ima još mnogo toga da se uradi, ali uživam što se ponovo takmičim na ovom nivou. Samo želim da mi godina bude dobra", kazala je nekada prva teniserka svijeta.

(Beta/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC