SL: Brazilci ponovo bolji posle maratona

Odbojkaši Srbije neuspešno su okončali prvi vikend ovogodišnjeg izdanja Svetske lige.

SL: Brazilci ponovo bolji posle maratona Izvor: MONDO

Izabranici selektora Igora Kolakovića poraženi su i u drugom meču protiv selekcije Brazila identičnim rezultatom kao i u subotu - 3:2 (23:25, 25:19, 24:26, 25:23, 15:11).

Za razliku od prvog meča u Sao Paolu srpski odbojkaši imali su prednost od 2:1 u setovima, ali su veoma motivisani Brazilci uspeli da stignu do izjednačenja - 25:23.

Odličan blok srpskom timu je omogućio prednost u četvrtom setu (8:4), ali su Andre i drugovi vrlo brzo nadoknadili zaostatak, a zatim i preuzeli vođstvo (16:14). Borbenom igrom plavi su uspeli da sustignu prednost (22:22), ali zatim i omoguće protivniku izjednačenje u setovima sa tri odlična servisa.

Prema identičnom scenariju kao u subotnjem duelu, domaći odbojkaši furiozno su započeli odlučujući set - 9:4. Marko Podrščanin suvereno je vladao na mreži što je srpskom timu omogućilo da se približi na dva razlike - 8:10, ali je to gotovo bilo sve što su uspeli.

Brazilci su nakon toga brzo stigli do 14:9 i pet set lopti, Kolakovićeva četa spasila je dve, i identičnim rezultatom kao i u subotu, izgubila maratonski duel.

Srpski odbojkaši narednog vikenda pokušaće da poprave skor na gostovanju selekciji Venecuele u Karakasu.

"Opet je utakmica bila naporna, ali sjajna. U sastavu imamo mnogo mladih igrača koju su u Brazilu sazreli. Nadam se da ćemo ovakve partije ponoviti u Venecueli", naglasio je selektor Srbije, Igor Kolaković.

Zadovoljstvo je izrazio i prvi stručnjak Brazila, Bernando Rezende.

"Srbi su odlično počeli utakmicu na servisu, a mi smo napravili nekoliko grešaka. U drugom delu meča sam napravio izmene koje su nam donele pobedu. Bile su ovo odlične provere za nas", rekao je Rezende.