KROZ SRBIJU: Gabrovski pobednik treće etape

Bugarin Ivailo Gabrovski pobednik je treće etape bicilklističke Trke oko Srbije, koja je u dužini od 175 kilometara vožena od Pala do Zlatibora.

KROZ SRBIJU: Gabrovski pobednik treće etape Izvor: MONDO

Gabrovski je, vozeći prosečnom brzinom 40,17 kilometara na sat, tu deonicu prevalio za četiri sata, 21 minut i 21 sekund.

Drugo mesto, sa zaostatkom od 36 sekundi, pripalo je Radoslavu Rogeni iz Slovenije, dok je treće mesto osvojio njegov sunarodnik Matija Kvasina, sa zaostatkom od minut i jedne sekunde iza pobednika etape.

Najbolje plasirani srpski vozač u ovoj etapi bio je Nebojša Jovanović, koji je zauzeo deveto mesto, sa zaostatkom od minut i 18 sekundi.

U četvrtoj etapi žutu majicu će nositi Ruben Čaves iz Kolumbije, koji vodi u generalnom plasmanu sa ukupnim vremenom od 11 sati i 37 minuta. Na drugom mestu, sa samo jednom sekundom zaostatka, nalazi se Slovenac Kvasina.

Najbolje plasirani srpski vozač je šestoplasirani Nebojša Jovanović, koji za vodećim zaostaje 23 sekunde.

Srpski biciklista Gabor Kasa voziće i u sutrašnjoj etapi u beloj majici, koja je namenjena najboljem najboljem učesniku trke do 23 godine.

Plavu majicu, za najuspešnijeg u brdskim ciljevima, nosiće Vladimir Starčik iz Letonije, a najbolji takmičar po osvojenim bodovima je Dejan Podgornik iz Slovenije.

U četvrtak je na programu četvrta etapa od Zlatibora do Kopaonika sa tri brdska cilja, od kojih će uspon na Kopaonik možda odlučiti i ukupnog pobednika ovogodišnje trke.