ODBOJKA (SL): Srbiji četvrta sreća!

Raspored nije bio lak, ali bilo bi previše da reprezentacija Srbije posle drugog vikenda Svetske lige ima skor 0-4.

ODBOJKA (SL): Srbiji četvrta sreća! Izvor: MONDO

Selektor Igor Kolaković od početka do kraja je držao na terenu istu sedmoricu igrača, a "plavi" su se u Karakasu revanširali Venecueli za poraz doživljen u noći između subote i nedelje - 3:0, po setovima 25:21, 25:21, 25:18.

Posle nepune dve sedmice provedene u Južnoj Americi, srpski odbojkaši vraćaju se u Evropu sa jednom pobedom i tri poraza, a seriju teških gostovanja zaključiće mečevima protiv Francuske u petak i subotu.

Prvi put od početka Svetske lige celu utakmicu je odigrao naš najubojitiji reprezentativac Ivan Miljković. Sa 20 osvojenih poena praktično je sam doneo ceo jedan set.

Pored njega i kapitena Nikole Grbića u postavi su se našli još Marko Podraščanin, Novica Bjelica, Bojan Janić, Miloš Nikić i libero Marko Samardžić.

Odmarali su Gerić, Petković, Kovačević i Starović, koji su se nepuna 24 sata ranije dosta potrošili u porazu od 1:3.

Srbija je do vođstva od 2:0 u nedelju uveče po centralnoevropskom vremenu stigla rutinski. "Plavi" su sve vreme imali neveliku, ali dovoljnu prednost, da bi pred kraj setova dodali gas, taman toliko da protivniku ne ostave šansu za preokret.

Treći set doneo je blago opuštanje i vođstvo Venecuele od 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, a zatim i maksimalnih 11:6. Kolakovićevi izabranici ipak nisu želeli da sebi komplikuju život.

Na scenu su prvo stupili Nikić i Bjelica, Miljković je izjednačio na 12:12, a rezultatska ravnoteža potrajala je do 15:15. Poenima Miljkovića i Nikića Srbija je povela 17:15, a onda mini-serijom stigla do nedostižnih 21:16...

S obzirom na to da su Francuska i Brazil ovog vikenda takođe podelili plen (3:2 i 0:3), stanje na tabeli A grupe je isto kao pre nedelju dana.

Vode Brazil i Francuska sa skorom 3-1, a Srbija i Venecuela slede sa po 1-3.