VIMBLDON: Nole izgubio set

Đoković se plasirao u drugo kolo Vimbldona pobedom nad Bererom - 3:1. Za rivala čeka pobednika meča Safin - Fonjini.

VIMBLDON: Nole izgubio set Izvor: MONDO

Novak Đoković je srušio prvu prepreku na travi Vimbldona. Najbolji srpski teniser plasirao se u drugo kolo pobedom nad Nemcem, Mihaelom Bererom.

Treći reket sveta je do pobede protiv 91. igrača na ATP listi došao teže nego što se očekivalo, jer je Berer uspeo da osvoji set. Meč je trajao dva sata i šest minuta - 3:1 (7:5, 2:6, 6:3, 6:0).

U prvom setu nijedan teniser nije gubio svoj servis, do 12. gema, kada je Novak napravio brejk i dobio set. U istom stilu je nastavljeno i u drugom, ali je kod 2:2, Nemac iznenađujuće "vezao" četiri gema i ubedljivo ga dobio.

Berer može da se hvali da je osvojio set protiv Đokovića, ali ga je time naljutio.

Novak je zaigrao ozbiljnije i odmah na početku trećeg seta postavio stvari na svoje mesto. Poveo je 3:0 (uz jedan brejk) i tu prednost rutinski održao do kraja seta.

Đoković je u četvrtom "razneo" protivnika, nije mu dozvolio da osvoji ni gem.

"Postepeno sam igrao sve bolje posle drugog seta. Pre toga, imao sam nekoliko loših udaraca. Na kraju, rezultat je dobar. Nije lako igrati na Centralnom terenu, iako je lepo dok je trava još neistrošena, ali očekivanja su velika", izjavio je Đoković posle pobede u prvom kolu Vimbldona.

U drugom kolu srpski teniser će igrati protiv pobednika meča Marat Safin - Fabio Fonjini.

Novak ima loše iskustvo sa Rusom, u jedinom dosadašnjem okršaju je poražen, doduše, pre tri ipo godine. Tada je Safin slavio ubedljivo (6:0, 6:2, 6:1) na Australijan openu.

Sada su se stvari promenile, Đoković je jedan od najvećih favorita za osvajanje trofeja, a Rus je tek 75. igrač sveta.

Nole se sa Fonjinijem nikad nije sastajao, 21-godišnji Italijan je 86. na ATP listi.