Kup BiH: Banjalučanke i Mostarke za trofej

U finalu Kupa BiH za rukometašice u nedjelju od 17 časova igraće Borac i Zrinjski. Banjalučanke jure peti trofej, Mostarke svoj prvi.

Kup BiH: Banjalučanke i Mostarke za trofej Izvor: MONDO

Ono što nije uspjelo rukometašima Borca uspjelo je rukometašicama, a to je da savladaju ekipu Goražda.

Banjalučanke su u polufinalnom meču Kupa BiH savladale domaćina finalnog turnira ekipu Goražda rezultatom 29:22 i zasluženo se plasirale u finale.

Domaće rukometašice su na poluvremenu vodile 13:12, ali to je bio samo alarm gošćama da u drugom poluvremenu zaigraju mnogo bolje i ne dozvole iznenađenje kakvo su napravili rukometaši Goražda protiv Borca, prvo u Kupu a zatim i u prvenstvu.

Kod pobjedničke ekipe najefikasnije su bile Knežević sa 11, te Knezović sa 5 golova, dok su Sarajlić sa 7, te Hubanić, Dervišević, Šovšić i Ćosović sa po 3 gola bile najefikasnije kod Goražda.

Mnogo uzbudljivije bilo je u drugom polufinalu u kojem je Zrinjski na kraju slavio protiv Mire rezultatom 25:14.

Najzaslužnije za plasma Zrinjskog u finale Kupa BiH bile su Prusina sa sedam i Boras sa pet golova, dok je najzapaženija kod Mire bila Jevtićeva sa devet postignutih golova.