STRELJAŠTVO: Šekarić bronzana na Svjetskom kupu

Reprezentativka Srbije i zvanično najbolji strijelac 20. vijeka osvojila bronzu na Svjetskom kupu u Milanu u gađanju malokalibarskim pištoljem.

STRELJAŠTVO: Šekarić bronzana na Svjetskom kupu Izvor: MONDO

Neodlazak na Olimpijske igre nije demotivisao Jasnu Šekarić.

U petak je ponovo zablistala na Svjetskom kupu u Milanu i osvojila bronzani trofej u gađanju MK pištoljem 30 plus 30 metaka sa 788,2 kruga (583, precizno 292, brza paljba 291).

To je njena 60. medalja na Svjetskim kupovima (37 - 14 - 9), a posljednju, i to zlatnu, osvojila je 2010. MK pištoljem u Sidneju.

Pobijedila je Ukrajinka Olena Kostevič sa 795,5 (589) krugova, dok je srebro pripalo Čehinji Lenki Maruskovoj sa 789,2 (582). Čak pet takmičarki je imalo po 582 kruga i borile su se za dva mjesta u finalu.

"Presrećna sam prvenstveno zbog medalje, ali i dobrog plej ofa. Ujednačeno sam gađala oba dijela, tako da sam ušla u finale na šestom mjestu. Međutim, u plej ofu sam imala odlična 205,2 kruga i to je bio treći rezultat, tako da sam se popela do trećeg mjesta. Odskočila je rezultaom u finalu Maruskova sa 207,2 kruga i sa osme pozicije došla do srebra", rekla je Šekarićeva, koja je vazdušnim pištoljem u Milanu gađala u finalu i zauzela peto mjesto.

Zorana Arunović je u konkurenciji 66 takmičarki zauzela 29. mjesto sa 574 kruga (285 i 289), dok je Bobana Veličković završila na 60. mjestu sa 551 krugom (291, 259).

"Bravo za Jasnu, poslije tri finala naših strijelaca osvojili smo i medalju, a biće ih, siguran sam, još i u Milanu, ali i u Minhenu, gdje odlazimo za neki dan na treći Svjetski kup ove sezone", izjavio je v. d. selektora nacionalne reprezentacije Goran Maksimović.

Andrei Arsović je nedostajao krug da se nađe u finalu MK puškom 3 puta 20 metaka. Zauzela je odlično 11. mjesto sa 580 krugova (ležeći 197, stojeći 190, klečeći 193), Ivana Maksimović je 28. sa 574 kruga (188, 190, 196), dok je Dragana Todorović 41. sa 570 krugova (186, 187, 197).

Pobijedila je njemačka reprezentativka Sonja Fajlšifter sa 690 (588) krugova ispred Čehinje Katarine Emons sa 684,2 (585) i Kineskinje Peijing Li sa 680,3 (582) kruga.

U subotu Stevan Pletikosić, Nemanja Mirosavljev, Dragan Marković i Milenko Sebić startovaće u eliminacijama MK puškom 60 metaka ležeći, a MK pištoljem, takođe u eliminacijama, Andrija Zlatić, Dimitrije Grgić i Damir Mikec.

Kvalifikacije u oba oružja i finale osam najboljih su u nedjelju 20. maja, kada se Svjetski kup završava.