Jovanovski izgubila u drugom kolu od Kaje Kanepi - 2:6, 2:6. Polovina gemova - brejkovi.
Na turniru u Briselu više nema srpskih teniserki. Poslije Jelene Janković, koja je eliminisana na startu, u drugom kolu stala je i Bojana Jovanovski.
Kaja Kanepi je bila ubjedljiva protiv 20-godišnje srpske teniserke - 6:2, 6:2.
Za 64 minuta igre napravljeno je čak osam brejkova, od ukupno 16 gemova. Bojana je iskoristila obje prilike da oduzme servis protivnici, koja je realizovala šest od devet brejk lopti.
Estonka (25. na WTA listi) tako se revanširala Srpkinji (111) za neuspjeh u jedinom prethodnom duelu, u Sidneju 2011.
Bojana je u Briselu prošla dva kola kvalifikacija, a u trećem je izgubila od Amerikanke Falkoni. Međutim, kao "srećni gubitnik" se domogla glavnog žrijeba i u prvom kolu pobijedila Belgijanku Tamarin Hendler - 7:5, 7:5.
(MONDO, foto MN Press)