ODBOJKA: Francuska lekcija

Uprkos osvojenom prvom setu, reprezentacija Srbije pretrpela četvrti poraz u petom kolu Svetske lige. Domaćin pobedio 3:1.

ODBOJKA: Francuska lekcija Izvor: MONDO

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u Lionu od Francuske u petom kolu grupe A Svetske lige.

Uprkos dobrom početku meča i osvojenom prvom setu, izabranici selektora Igora Kolakovića su izgubili 1:3 (25:17, 20:25, 23:25, 20:25).

Na startu je domaćin pravio mnogo grešaka što su igrači Srbije koristili i lako osvojili prvi set. Situacija se međutim promenila u nastavku, Francuzi su zaigrali bolje i bez problema stigli do izjednačenja - 1:1.

Ispostavilo se da je treći deo igre bio odlučujući. U neizvesnoj završnici više koncentracije imali su "galski petlovi" poveli sa 2:1 i onda rutinski odradili posao u četvrtom setu za konačnih 3:1.

Kod gostiju najefikasniji su bili Miljković i Nikić sa po 13 poena, a jedan manje uknjižio je Bjelica.

Druga utakmica trećeg vikenda Svetske lige, ujedno i završna predstava srpskih odbojkaša na turneji, je u subotu u 18,30.

Posle pet kola Srbija ima samo jednu pobedu, ali s obzirom na to da joj i Brazil i Venecuela i Francuska gostuju u nastavku takmičenja, ima realne izglede za plasman dalje.