RG: Nadal u polufinalu

Drugi teniser svijeta pobijedio zemljaka Nikolasa Almagra u tri seta (7:6, 6:2, 6:3) i plasirao se u polufinale. Tamo čeka pobjednika meča Ferer - Marej.

RG: Nadal u polufinalu  Izvor: MONDO

Šestostruki šampion Otvorenog prvenstva Francuske nastavio je put ka osvajanju trećeg uzastopnog trofeja u Parizu.

U tri seta pobijedio je Nikolasa Almagra i obilježio lijep jubilej - 50. pobedu na Rolan Garosu, uz samo jedan poraz.

Almagro je bio opasan rival samo u prvom setu, ali je Nadal uspio da dva puta spriječio rivala da brejkom povede, pa je u 13. gemu pobijedio 7:4 i nagovijestio mirniji nastavak.

Rivala u polufinalu dobiće po završetku meča Endi Marej - David Ferer, koji je prekinut zbog kiše pri rezultatu 1:1 u setovima i 1:0 u gemovima za Škota.