HALE: "Pade" Nadal, Federer jedva

Filip Kolšrajber iznenadio Rafaela Nadala u trećem kolu - 6:3, 6:4 i plasirao se u polufinale. Federer jedva sa Raonićem.

HALE: "Pade" Nadal, Federer jedva  Izvor: MONDO

Izgleda da se Rafael Nadal mnogo "istrošio" na Rolan Garosu i zato nije dobro počeo sezonu na travi. U "predigri" Vimbldona, u njemačkom Haleu, prvi nosilac je izgubio već u četvrtfinalu.

Filip Kolšrajber (osmi nosilac) načinio je senzaciju poslije samo sat i 25 minuta igre - 6:3, 6:4.

Domaći teniser je spasio sve tri brejk lopte koje je imao Nadal, kome je pritom dva puta oduzeo servis iz osam prilika, po jednom u oba seta, što to mu je bilo dovoljno za prvi trijumf nad Špancem poslije osam poraza.

Kolšrajber će se u polufinalu sastati sa pobjednikom meča Tomaš Berdih (3) - Tomi Has, dok će u drugom polufinalu snage odmjeriti Rodžer Fededer (2) i Mihail Južnji.

Švajcarac je spriječio senzaciju, savladavši Miloša Raonića (5) poslije mnogo muka - 6:7, 6:4, 7:6. Kako su teniseri servirali govori podatak da je Federer napravio jedini brejk na meču (iz četiri pokušaja), dok Raonić nije imao nijednu brejk loptu!

Mihail Južnji bio je bolji od Radeka Štepaneka - 6:4, 4:6, 6:4.