PLIVANjE: Majkl Felps izgubio!

Osvajač osam zlatnih medalja na Olimpijskim igrama u Pekingu poražen u kvalifikacijama za London u trci na 400 metara mješovito.

PLIVANjE: Majkl Felps izgubio! Izvor: MONDO

Majkl Felps je izgubio trku. Po ocjeni mnogim najbolji plivač svih vremena je na američkom izbornom takmičenju za Olimpijske igre u Londonu poražen u trci na 400 metara mješovito od Rajana Lohtea.

Lohte, koji je svjetski rekorder u toj disciplini, trijumfovao je na takmičenju u Ohaju rezultatom 4:07,06 minuta, što je najbolje vrijeme sezone.

Felps, koji je bio sporiji za 83 sekunde od svog prijatelja iz reprezentacije, uprkos porazu izborio je pravo nastupa u Londonu ovog leta.

Felpsu je to bio prvi poraz na američkom kvalifikacionom takmičenju za Olimpijadu, još od 13. jula 2004. godine, kada ga je u trci na 100 metara delfin stilom pobijedio Jan Kroker.

Felps, koji je u karijeri osvojio 14 zlatnih olimpijskih odličja i dvije bronze, više od bilo koga u istoriji, ne smatra da je drugo mjesto loš plasman, jer do početka Olimpijskih igara ima još vremena da sve "naštima".

I Lohte, koji je u karijeri osvojio šest olimpijskih odličja, nije pridavao veliki značaj pobjedi nad Felpsom.

"I dalje mislim da sam ja lovac koji pokušava da ga uhvati", rekao je Lohte.