VIMBLDON: Janko samo "kašljucnuo"

Amerikanac Sviting uspio da osvoji prvi set, ali ne i da ozbiljnije ugrozi Tipsarevićev plasman u treće kolo - 5:7, 7:5, 6:4, 6:2.

VIMBLDON: Janko samo "kašljucnuo" Izvor: MONDO

Janko Tipsarević preskočio je tek dvije prepreke, a već je nadmašio svoje rezultate sa Vimbldona iz prethodne tri godine!

Ako u narednom meču savlada i Rusa Mihaila Južnjog ili (što je malo vjerovatno) Španca Injiga Servantesa, izjednačiće lični rekord na ovom Grend slem turniru, postavljen 2007. i 2008.

Janko je sa Rajanom Svitingom (130. na ATP listi) igrao efektivno nešto manje od tri sata, ali je zbog kiše i višesatnog prekida proveo "na poslu" skoro cio dan.

Na kraju se sve dobro završilo, a ključ Tipsarevićeve pobjede bili su brejkovi u finišu drugog i početkom trećeg seta.

Prvi put oduzeo je servis Svitingu za vođstvo od 6:5, što je odmah krunisao osvajanjem seta i izjednačenjem na 1:1, da bi u trećem "brejknuo" rivala neposredno uoči prekida - 2:1.

Kako je sam izjavio, to mu je dalo samopouzdanje za nastavak meča i nakon toga je "sve postalo lakše".

Sviting osim iskorišćene brejk lopte za 7:5 u prvom setu, nije uspio nijednom da ugrozi Jankov servis, dok je osmi reket svijeta iskoristio četiri od 13 prilika.

Janko je imao jedan viner udarac više (37:36) i neuporedivo manje neiznuđenih grešaka - 18:43!

"Znao sam da ima solidan servis, ali me je na početku iznenadio udarcima sa osnovne linije, tako da sam morao da osvajam dosta poena. Trebalo mi je vremena da počnem da vjerujem u svoje udarce. Sreća je što sam u trećem setu uspio da napravim brejk prije kiše", rekao je Tipsarević.

On je dodao da "dugo igra na Vimbldonu", ali da "vazduh nikada nije bio ovako vlažan".

"Loptice onda postaju teške, a meni to baš ne ide na ruku. Ali, OK... Idem dalje, ne razmišljam puno o tome sa kim bih mogao da se sastanem, ali poslaću trenera da pogleda nekoliko gemova (meča Južnji - Servantes)".

Viktor Troicki sastaje se sa Slovakom Martinom Kližanom, dok je pitanje hoće li Novak Đoković stići da u srijedu odigra svoj meč sa Amerikancem Rajanom Harisonom.