VIMBLDON: Đoković taman za pobjedu!

Novak Đoković protiv Amerikanca Rajana Harisona imao po jednu brejk loptu u sva tri seta i sve ih je iskoristio - 6:4, 6:4, 6:4!

VIMBLDON: Đoković taman za pobjedu! Izvor: MONDO

U danu kada zbog kiše mnogi nisu završili svoje mečeve, Novak Đoković je kao aktuelni šampion imao luksuz da igra na pokrivenom Centralnom terenu.

Sve vrijeme je znao kada će otprilike početi njegov meč, a znao je i da nema opasnosti da bude prekinut padanjem mraka.

"Čast je igrati na najcjenjenijem terenu na svijetu. Svaki put kad zakoračim na njega, osjetim drugačiju energiju nego na bilo kom turniru. Puno je tu istorije i zato pokušavam da uživam u svakom minutu", rekao je nakon pobjede.

Novakova inspiracija nije bila na najvišem nivou, ali koncentracija jeste. Znalački je koristio rijetke prilike da Harisonu oduzme servis gem, tako da se uprkos "tijesnom" rezultatu sve vrijeme moglo pretpostaviti ko će iz ovog duela izaći kao pobjednik.

Prvi i treći set trajali su po 35 minuta, a drugi nešto duže - 47.

Tada je Đoković pri rezultatu 2:3 odbranio čitavu seriju brejk lopti, izjednačio na 3:3 i nakon toga nije dao dvadesetogodišnjem Amerikancu praktično nijednu ozbiljniju šansu da se ponada osvajanju makar jednog seta.

"Meč je bio lijep za igranje, ali i težak, iako sam ga dobio sa 3:0. U drugom setu sam upao u probleme, lako je moglo da ode u drugom smjeru. Harison je izvanredno servirao", izjavio je Đoković.

Novak je na nivou meča osvojio 23 poena više od protivnika, ali su u vinerima (31:30) i neiznuđenim greškama (15:14) bili gotovo poravnati.

"Bilo je neizvjesno, zahvaljujući Rajanu, ali sam najvažnije poene u svakom setu osvajao ja".

Đoković u trećem kolu očekuje Čeha Radeka Štepaneka (28. nosilac) ili Nijemca Benjamina Bekera.

Janko Tipsarević sastaće se sa Rusom Mihailom Južnjim, a Viktor Troickim sa Huanom Monakom iz Argentine. Svi mečevi srpskih tenisera trebalo bi da budu na rasporedu u petak.